Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna realizacja na giełdzie elektronicznej

Data publikacji 23.04.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Krakowie zabezpieczyli blisko 4000 pirackich kopii płyt z filmami i grami. Zatrzymano w tej sprawie 3 mężczyzn. Wstępnie straty oszacowano na około 330 tys. złotych. Mężczyźni odpowiedzą karnie za naruszenie praw autorskich.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w  Krakowie pojawili się na terenie giełdy elektronicznej. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mogą się tam znajdować osoby zajmujące się rozpowszechnianiem pirackich filmów i gier. Na miejscu ustalenia policjantów  potwierdziły się – policjanci zauważyli trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Zostali oni zatrzymani. Są w wieku 20, 24, 36 lat.

Zabezpieczono blisko 4000 pirackich kopii płyt. Wstępną sumę strat na rzecz legalnych producentów oszacowano na około 330 tys. złotych. Zabezpieczono również dyski twarde oraz komputery należące do zatrzymanych osób, za pomocą których programy były kopiowane.

Mężczyźni odpowiedzą karnie za naruszenie praw autorskich.

(KWP w Krakowie / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.7 MB)

Powrót na górę strony