Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy

Ponad 11 kilogramów amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z garaży w Lublinie policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wraz z nielegalnym towarem wpadł 32-letni mężczyzna. Wartość hurtowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 300 tys. zł. To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Lublina. Z informacji i ustaleń policjantów wynikało, że może on posiadać przy sobie narkotyki. 32-latek zatrzymany został na jednej z ulic w dzielnicy Wrotków. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci odnaleźli przy nim ponad 300 g narkotyków, które miał ukryte w bieliźnie. Kolejny nielegalny towar zabezpieczony został w garażu.  W torbie podróżnej ukrytych było 9 worków z zawartością białego proszku. Jak się okazało, była to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 11 kg narkotyków.  Wartość hurtowa przechwyconej amfetaminy szacowana jest na blisko 300 tys. zł.

32-latek w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, 7 lat spędził w zakładzie karnym. Jutro zatrzymany doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.  Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających w związku z udziałem w ich obrocie 32-latkowi grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie.  Dwa miesiące temu policjanci zabezpieczyli prawie jedenaście i pół kilograma marihuany.

(KWP w Lublinie / ms)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.33 MB)

Powrót na górę strony