Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakłaniał do prostytucji, kierował groźby i udzielał narkotyków

Data publikacji 23.04.2015

Zarzuty nakłaniania do prostytucji, udzielania środków odurzających oraz kierowania gróźb karalnych usłyszał 25-latek, którego zatrzymali mokotowscy policjanci, zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Trafił on w ręce funkcjonariuszy zaraz po tym, jak pokrzywdzona 20-latka zdecydowała się opowiedzieć o tym, co ją spotkało. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, krótko po otrzymaniu informacji o tym, że 20-letnia kobieta prawdopodobnie zmuszana jest do prostytucji natychmiast przystąpili do działania. Z ich informacji wynikało, że przez jakiś czas spotykała się z mężczyzną, który po pewnym czasie zaczął ją zastraszać i nakłaniać do uprawiania prostytucji, z której czerpał korzyści. Wszystko wskazywało na to, że 25-latek mógł ją także zmuszać do zażywania narkotyków oraz grozić śmiercią jej i jej bliskim.

Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka i już przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o cztery przestępstwa. Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony