Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież samochodu dostawczego wpadł po pościgu transgranicznym

Data publikacji 23.04.2015

W wyniku współpracy niemieckich i polskich policjantów w ręce funkcjonariuszy ze Zgorzelca wpadł mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże. Do zatrzymania doszło po pościgu transgranicznym za skradzionym samochodem. Podejrzanego, który porzucił auto, odnalazł pies tropiący. Na posesji mężczyzny policjanci znaleźli też inne przedmioty pochodzące z kradzieży. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu dostawczego z terenu Niemiec. Podejrzany to 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Zgorzelec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak oficer dyżurny zgorzeleckiej policji otrzymał zgłoszenie o pościgu transgranicznym za skradzionym na terenie Niemiec samochodem dostawczym. Kierujący tym samochodem, uciekając przed niemieckimi funkcjonariuszami, po przekroczeniu granicy i wjechaniu na teren Polski porzucił auto.

Policjanci ze Zgorzelca rozpoczęli poszukiwania osoby, która jechała skradzionym samochodem. W działaniach udział wziął również przewodnik z psem tropiącym. Pies doprowadził funkcjonariuszy do jednej z okolicznych, prywatnych posesji. Tam policjanci znaleźli mężczyznę uciekającego wcześniej skradzionym samochodem.

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli też inne przedmioty pochodzące z kradzieży dokonanych najprawdopodobniej również na terenie Niemiec, m.in. motorower, siatkę ogrodzeniową i sprzęt ogrodniczy. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat, a za włamanie do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony