Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu, kilkadziesiąt ujawnionych przekroczeń prędkości – to efekty policyjnych działań „Prędkość”

Data publikacji 23.04.2015

Ostródzcy policjanci na drogach powiatu prowadzili działania „Prędkość”. Tym razem kilkudziesięciu kierowców przekonało się, że przekraczanie prędkości jest nie tylko niebezpieczne, ale i nieopłacalne. Podczas jednej z kontroli „wpadł” też nietrzeźwy kierowca. Doszło również do niebezpiecznej sytuacji, w której volkswagen wyjechał na „czołówkę” z nieoznakowanym radiowozem.

Celem wczorajszych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie - zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych. Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

Patrole były rozmieszczone na głównych szlakach komunikacyjnych. Sprawdzano stan trzeźwości wszystkich kontrolowanych. Podczas jednej z nich „wpadł” kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Na tych, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego były nakładane kary grzywny zgodnie z taryfikatorem.

Podczas działań policjanci skontrolowali kilkadziesiąt samochodów i nałożyli 22 mandaty karne. Większość była wynikiem przekroczenia prędkości. Wideorejestrator zarejestrował też niebezpieczną sytuację na krajowej „7”, kiedy kierowca volkswagena wyprzedzając samochód ciężarowy, wyjechał prosto przed jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Kierowca za ten niebezpieczny manewr został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

(KWP w Olsztynie / mo)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.93 MB)

Powrót na górę strony