Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Łowcy cieni" - kolejne sukcesy

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci z "Wydziału Pościgowego" Centralnego Biura Śledczego Policji po raz kolejny wykazali się intuicją i sprytem. Tym razem w ich ręce wpadli Tomasz R., ps. Morgan", Artak M. oraz Rafał K. - mężczyźni, którzy, obawiając się odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, próbowali się ukrywać przed organami ścigania. Bezskutecznie.

Tomasz R., ps. Rybak (41 l.) to jeden z członków tzw. grupy mokotowskiej, zwanej także "gangiem obcinaczy palców", zorganizowanej grupy przestępczej o charajterze zbrojnym, która w latach 1997-2006 terroryzowała kraj. Grupa charakteryzowała się niezwykłą brutalnością i okrucieństwem. Jej członkowie handlowali bronią palną, narkotykami, uprowadzali dla okupu. Tomasz R. został zatrzymany kilka dni temu w Warszawie. "Łowców cieni" w trakcie zatrzymania wpierali policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP. Tomasz R. został przekazany do dyspozycji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która zarzuca mu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a także 4 uprowadzenia dla okupu. O tym, jak bardzo Tomasz R, próbował się ukrywać, świadczy m.in. fakt, że w momencie zatrzymania dysponował 20 telefonami komókowymi. 

Tomasz R. został tymczasowo aresztowany. Usłyszał już m.in. zarzuty udziału w uprowadzeniu "Postka" i "Maksa".

Artak M. (40 l.) to kolejny poszukiwany, który w ostatnich dniach został zatrzymany w Warszawie przez "Łowców cieni". Mężczyzna jest obywatelem Armenii. Był poszukiwany przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie, która zarzuca mu wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych oraz handel nimi. Artak M. podejrzewany jest także o dokonanie szeregu wymuszeń rozbójniczych.

Rafał K., ps. Chomik (38 l.) został zatrzymany w Legnicy, gdzie ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. "Chomik" uznawany jest za lidera zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego. Członkowie grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, ale także kradzieżami pojadów i ich legalizacją.

(CBŚP/mw)

(materiały film/foto dot. zatrzymania Artaka M.)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.49 MB)

Powrót na górę strony