Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚP ujawnili amunicję z II wojny światowej

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci CBŚP ujawnili i zabezpieczyli pociski oraz granaty moździerzowe z okresu II wojny światowej. Wyeksplorowana w mazowieckim lesie amunicja została przekazana żołnierzom z patrolu saperskiego. Zostanie zneutralizowana na pobliskim poligonie.

Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP wytypowali miejsce, gdzie, według uzyskanych przez policjantów informacji, mogła znajdować się duża ilość amunicji z okresu II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przed osobami postronnymi i dokładnie sprawdzony. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu, policjanci zlokalizowali i wyeksplorowali 355 granatów moździerzowych, 2 pociski artyleryjskie oraz bombę lotniczą. Pomimo, że urządzenia te znajdowały się w ziemi od ponad 70 lat, wciąż stanowiły zagrożenie dla życia i zdrowia. Funkcjonariusze ocenili wagę zawartego w nich materiału wybuchowego na ok. 200 kg.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 18. Patrolu Rozminowania 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, którzy "zaopiekowali" się niebezpiecznymi przedmiotami - zostaną przewiezione na poligon i zneutralizowane przez żołnierzy.

(CBŚP / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.59 MB)

Powrót na górę strony