Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochotnicy dla Kielc – program wolontariatu w Policji

Data publikacji 24.04.2015

Komenda Miejska Policji w Kielcach we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Rodzinie oraz Diecezjalnym Centrum Wolontariatu rozpoczyna realizację Programu pilotażowego Ochotnicy Dla Kielc - pierwszego w Polsce wolontariatu w Policji. Program realizowany jest we współpracy z Policją z Wielkiej Brytanii.

W Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem kieleckich mediów. Zakończono właśnie pierwszy etap projektu opierającego się na wizytach studyjnych w Polsce, Estonii i Wielkiej Brytanii. Został przedstawiony plan wdrożenia programu. Program będzie nosił nazwę Ochotnicy dla Kielc. Rekrutacja osób w wieku 15-25 lat będzie trwała do 30 kwietnia 2015 r. oraz szkolenia dla wolontariuszy przeprowadzone zostaną do 31 maja 2015 r.

Policja będzie prowadziła szkolenia z zakresu psychologii, prewencji kryminalnej, imprez masowych oraz samoobrony, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu z zakresu liderowania, wolontariatu, pracy w zespole, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie z zakresu wolontariatu w przestrzeni publicznej, umiejętności społecznych, procesu komunikacji i porozumiewania się, Diecezjalne Centrum Wolontariatu w zakresie komunikacji i asertywności.

Program ten zostanie wsparty bezpośrednio przez instruktorów i liderów młodzieżowych z Wielkiej Brytanii, którzy przyjadą do Polski w lipcu 2015 r.

Opr. KSS

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony