Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

Data publikacji 24.04.2015

Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej z Poznania doprowadziły do wyeliminowania kolejnego miejsca, w którym odbywała się nielegalna produkcja krajanki tytoniu. Straty, na które narażono Skarb Państwa to blisko pół miliona złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji podczas wielomiesięcznej pracy zbierali informacje, z których wynikało, że na terenie jednej z hal magazynowych w Radomiu został zorganizowany punkt, w którym dochodziło do mielenia oraz magazynowania znacznych ilości tytoniu. Długotrwałe analizy zbieranych informacji doprowadziły do wytypowania posesji, na której mogły znajdować się maszyny służące do przerabiania tytoniu.

Informacje te potwierdziły się 9 kwietnia br. tuż po godzinie 11:00 kiedy na posesję wkroczyli policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania. Na miejscu zatrzymano właściciela pojazdu zaparkowanego w hali. W przedziale ładunkowym pojazdu znaleziono 41 worków z zawartością krajanki tytoniu. Łącznie zabezpieczono 615 kg gotowego produktu.

Na miejscu zabezpieczono także profesjonalną maszynę służącą do produkcji krajanki tytoniu wraz z taśmociągiem, wózkiem widłowym oraz wagi, worki i narzędzia niezbędne przy produkcji. Wartość całego sprzętu to około 200 tysięcy złotych. Ponadto do depozytu trafił również dostawczy fiat ducato, w którym ujawniono gotową do wywiezienia krajankę tytoniu.

Wprowadzenie do obrotu tej ilości krajanki tytoniu spowodowałoby uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego w kwocie blisko pół miliona złotych.

Za popełnione przestępstwa kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony