Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci wymierzyli kolejny cios w podziemie narkotykowe

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci z VI komisariatu w Krakowie zatrzymali cztery osoby powiązane z podziemiem narkotykowym. Śledczy podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji marihuany o łącznej wadze ponad 2 kg. To już kolejne skuteczne uderzenie wymierzone w przestępczość narkotykową.

Policjanci krakowskiego VI komisariatu przeprowadzili realizację zatrzymania dilerów narkotykowych działających w Łagiewnikach – Borku Fałęckim. Całą realizację i zatrzymanie poprzedzała wielogodzinna praca operacyjna, żmudne gromadzenie informacji i ich późniejsze analizowanie. Wszystko po to by zgromadzić jak najwięcej materiału dowodowego i dzięki temu uderzyć w najmniej oczekiwanym przez przestępców momencie. Realizacja składała się z dwóch równoczesnych uderzeń w dwa lokale wynajmowane przez dilerów. Ciężka praca przyniosła bardzo wymierne korzyści. Policjanci podczas przeszukania mieszkań ujawnili i zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany częściowo poporcjowanej i przygotowanej już do sprzedaży. Oprócz sporej ilości narkotyków zabezpieczone zostały również wagi dilerskie, telefony komórkowe, 8,5 tysiąca złotych, 22 sztuki podrabianych okularów znanej firmy modowej, jak również komputery z zapiskami dilerskimi i informacjami pseudokibicowskimi.

Zatrzymana czwórka to kobieta i trzech mężczyzn w wieku od 24 i 26 lat. Prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, natomiast pozostała przestępcza dwójka została zobowiązana do uiszczenia poręczenia majątkowego i stosowania się do dozoru policji.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony