Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę z powiatu trzebnickiego, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów,a także metamfetaminę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował nimi poprzez Internet. Ponadto w domu wynajmowanym przez zatrzymanego ujawniono profesjonalną uprawę konopi. W sumie zabezpieczono 20 roślin w różnych fazach wzrostu i susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali 35-latka z powiatu trzebnickiego podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

W miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci ujawnili znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów o czarnorynkowej wartości około 10 tysięcy złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna handlował nimi za pośrednictwem Internetu. Ponadto w trakcie dokładnego sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono także metamfetaminę i pieniądze w kwocie ponad 44 tysięcy złotych pochodzące ze sprzedaży sterydów oraz środków odurzających.

W toku dalszych czynności ustalono, że w wynajmowanym przez podejrzanego domu jednorodzinnym znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 20 krzewów w różnej fazie wzrostu i susz roślinny w postaci marihuany, z którego można uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych tego narkotyku. Ponadto ujawniono wagę elektroniczną i specjalne środki chemiczne do uprawy tych roślin. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, skąd zatrzymany miał nielegalne środki i do kogo miały one trafić.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że w świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mo)

Powrót na górę strony