Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca ataku nożem

Data publikacji 25.04.2015

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem. Napastnik podczas ataku na 50-letniego mężczyznę użył noża, a następnie uciekł. Szybko został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Gryfowie Śląskim w miniony weekend. W godzinach nocnych wracający do domu 50-letni mieszkaniec tego miasta został zaatakowany przez nieznanego mu sprawcę i ugodzony nożem. Po ataku napastnik uciekł. Poszkodowany gryfowianin wezwał pomoc. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Tam też złożył pierwsze wyjaśnienia policjantom, którzy niezwłocznie podjęli działania.

Patrol policji na podstawie zgromadzonych informacji po kilkudziesięciu minutach zatrzymał 27-letniego mieszkańca Biedrzychowic, podejrzanego o dokonanie napaści. Podczas przesłuchania przyznał się do ugodzenia nożem Gryfowianina. Nie potrafił jednak wyjaśnić powodów swojego zachowania. Istnieje prawdopodobieństwo, iż był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna znany jest policjantom, wcześniej był już karany.

Za swoje zachowanie 27-latek z Biedrzychowic może trafić do więzienia na okres do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony