Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego posiadającego blisko 200 porcji marihuany

Data publikacji 25.04.2015

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego, przy którym ujawnili środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 porcji marihuany. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu chłopca w ośrodku szkolno-wychowawczym.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy udali się do miejsca zamieszkania nieletniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, gdyż był on podejrzewany o szereg czynów karalnych. Po przybyciu do mieszkania i poinformowaniu rodzica o celu ich wizyty, policjanci zauważyli stojącego w pokoju młodego mężczyznę. Na ich widok młodzieniec zaczął nerwowo się zachowywać i uciekać w kierunku okna. Błyskawicznie został obezwładniony, a w jego rękach ujawniono saszetkę. Wewnątrz niej znajdowało się ponad 20 woreczków z zawartością suszu roślinnego.

Następnie nieletniego w obecności matki doprowadzono do jednostki Policji. Sprawdzono susz roślinny i okazało się, że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji środków odurzających. Nieletni przyznał się ,że jest to jego własność i miało to być przeznaczone na jego potrzeby.

Decyzją Sądu Rodzinnego w Oleśnicy nieletni został umieszczono w ośrodku szkolno-wychowawczym.

Przypominamy, że osoby nieletnie, czyli osoby które nie ukończyły 17 roku życia za popełnione czyny karalne odpowiadają przed sądem rodzinnym.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony