Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał pociągi, w których pracował

Data publikacji 27.04.2015

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wpadli na trop podejrzewanego o kradzież dysków rejestrujących, będących na wyposażeniu wagonów kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z pracowników. Maciej R. ukradł około 80 takich urządzeń o łącznej wartości 164 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 20 dysków. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Do komendy od jakiegoś czasu regularnie wpływały zawiadomienia o kradzieżach dysków pamięci, które stanowiły część wyposażenia wagonów kolejowych. Sprawa trafiła do wydziału mienia. Policjanci dokładnie przeanalizowali dostępne informacje, a także przeprowadzili ustalenia, w wyniku których dotarli do jednego z pracowników firmy, do której należały wagony.

Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali zatrzymanie elektromontera. Mężczyzna wpadł z ręce funkcjonariuszy z samego rana. Jak się okazało, od października dokonał kradzieży około 80 dysków, które na bieżąco sprzedawał za pośrednictwem portalu internetowego. Łączna wartość start wyniosła około 164 tysięcy złotych. 20 pamięci policjanci odzyskali i zabezpieczyli.

Zatrzymany usłyszał już zarzut, dobrowolnie poddał się karze.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony