Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali sprzęt warty 380 tys. złotych

Data publikacji 27.04.2015

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ładowarki wartości 250 tys. zł. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścili się sprawcy. Udowodniono im także udział w kradzieży przesiewacza drogowego wartości 130 tys. zł. Za przestępstwa te grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zajmującego się walką z przestępczością przeciwko mieniu od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży ładowarki i przesiewacza, do których doszło w styczniu 2015 roku z terenu jednej z baz sprzętu drogowego w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach.

Prowadzone czynności skierowały policyjnych śledczych na trop 28-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego oraz 31-latka z powiatu pszczyńskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani. Zebrany materiał dowodowy w sprawie kradzieży ładowarki i przesiewacza drogowego pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt i zwrócili właścicielowi.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej. Trwają dalsze czynności, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony