Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z Mazowsza wzięli udział w Narodowym Święcie Biegania

Data publikacji 27.04.2015

Policjanci i pracownicy cywilni z Garnizonu Mazowieckiego oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli wczoraj udział w Narodowym Święcie Biegania, czyli kolejnej edycji Orlen Warsaw Maratonu. Mundurowi z Mazowsza znaleźli się grupie 40 tysięcy startujących. Członkowie niebiesko-zielonej drużyny zdali prawdziwy test wytrzymałości i sprawdzian silnej woli, a niektórzy z nich pobili swoje dotychczasowe rekordy biegowe.

Trasa tegorocznych biegów prowadziła jak w latach poprzednich przez centrum Warszawy. Jednak tym razem padł rekord frekwencji. Jak mówił podczas konferencji prasowej Jacek Krawiec, Prezes Zarządu "PKN Orlen", Warsaw Marathon zaledwie po dwóch edycjach stał się największą imprezą biegową w kraju. W ubiegłym roku we wszystkich trzech biegach wystartowało ponad 32 tys. zawodników. W tym roku padł kolejny rekord – w sumie ponad 40 tys. osób z Polski i ze świata pobiegło na wszystkich dystansach.

Tłum warszawian, który dopingował biegaczy, sprawił, że każdy z uczestników będzie wspominał bieg z sentymentem. Członkowie niebiesko-zielonej drużyny przyznali po biegu, że uczestnictwo w nim to nie tylko okazja zdobycia cennego doświadczenia i sprawdzenia swojej formy w trakcie, ale przede wszystkim doskonały wstęp do startów i śrubowania nowych rekordów życiowych. Nie bez znaczenia była również integracja środowiska służb mundurowych, a przede wszystkich policjantów i „pograniczników”.

Wyniki swoich faworytów śledzić można było przy pomocy mobilnych aplikacji. Interaktywne mapy wskazywały, gdzie obecnie znajdowali się członkowie drużyny. To już kolejny bieg, w którym uczestniczyła policyjna drużyna. Kilka dni temu mundurowi wystartowali także w XII Wiosennym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, który odbył się w Szkole Policji w Katowicach.

Pomysłodawcą wystawienia wspólnej drużyny w Narodowym Święcie Biegania byli przedstawiciele  Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Oddziałowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Jej start był możliwy dzięki zaangażowaniu firmy Orlen. Mundurowa drużyna została także wsparta przez radomskie Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia – Atleta.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony