Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozory dla podejrzanych o napad

Data publikacji 27.04.2015

Na wniosek policjantów oraz prowadzącego sprawę prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego ze sprawców napadu na salon gier w Rypnie. Pozostała trójka została objęta policyjnym dozorem. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

W minioną środę (22.04.15), krótko po 1.00, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o napadzie na salon gier w Rypinie przy ulicy Mławskiej. Na miejsce natychmiast skierował patrol. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kilku mężczyzn w kominiarkach weszło do salonu i gazem sterroryzowało pracującą tam kobietę. Sprawcy zażądali od niej gotówki. Jeden z nich wszedł za ladę i próbował zabrać kasetkę z pieniędzmi. Z uwagi na to, że była ona na stałe przytwierdzona do blatu, rozbójnik, kopiąc nogą, wyłamał półkę i zabrał ją, po czym wszyscy uciekli.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Szybkie działania funkcjonariuszy przyniosły efekt. Już około pół godziny później, podczas patrolowania ulic, zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Mężczyzna miał przy sobie część skradzionych pieniędzy. Mundurowi odnaleźli również porzuconą przez przestępców kasetkę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Zaledwie kilku godzin potrzebowali policjanci, aby ustalić i zatrzymać pozostałych podejrzewanych o udział w rozboju. Trzej mieszkańcy Brodnicy w wieku 22, 37 i 57 lat, również trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia (23.04.15) w prokuraturze wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju.

W piątek (24.04.15) na wniosek policjantów oraz prowadzącego sprawę prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich, 37-letniego mieszkańca Brodnicy. Jego 20-letni kompan mieszkaniec powiatu rypińskiego oraz pozostała dwójka będzie musiała zgłaszać się do komendy pięć razy w tygodniu, w ramach dozoru. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

 

Powrót na górę strony