Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za bmw

Data publikacji 27.04.2015

Monieccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę bmw. 29-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo, uciekając, uszkodził znak drogowy, ogrodzenie, a jazdę ostatecznie zakończył na drzewie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W nocy z soboty na niedzielę, po godzinie 2.30, policjanci monieckiej drogówki, patrolując drogi gminy Jaświły, chcieli zatrzymać do kontroli przejeżdżające tamtędy bmw. Jednak kierujący nim mężczyzna, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast za nim ruszyli. Kierowca bmw przez cały czas zajeżdżał funkcjonariuszom drogę, nie dając się wyprzedzić i znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość. Podczas kilkukilometrowego pościgu uszkodził znak drogowy, zniszczył dwa przęsła ogrodzenia, a jazdę ostatecznie zakończył na drzewie. To jednak nie zniechęciło mężczyzny i wraz z pasażerką zaczęli dalej uciekać pieszo. Po chwili zostali zatrzymani przez policjantów.

Wtedy okazało się, że kierujący był pijany. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Urządzenie pokazało również, że 26-letnia pasażerka pojazdu także nie była trzeźwa.

Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Teraz jego nieodpowiedzialnym postępowaniem zajmie się sąd.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony