Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną odzież

Data publikacji 27.04.2015

Straty poniesione przez firmę spowodowane kradzieżami jednej z pracownic wyniosły blisko 100 tys. zł. Policjanci ustalili dwie osoby, które zamieszane były w nielegalny proceder kradzieży odzieży produkowanej w jednej z dużych firm na terenie Międzyrzecza. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili operacyjnie, że w jednej z dużych firm na terenie Międzyrzecza, może dochodzić do kradzieży produkowanej tam odzieży. Z ich ustaleń wynikało, że firma ponosi przez to ogromne straty. Kilka dni pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo-śledczej potrzebne było do potwierdzenia tych informacji. Szybko okazało się, że jedna z pracownic firmy sukcesywnie wywoziła odzież z hali produkcyjnej. Miała ułatwione zadanie, ponieważ jako kierowniczka miała dostęp do większości pomieszczeń.  Policjanci dokładnie ustalili sposób działania kobiety oraz inną osobę zamieszaną w nielegalny proceder, która kupowała od niej skradzioną odzież.

Kobieta została zatrzymana i podczas przesłuchania usłyszała zarzut kradzieży. 39-letnia mieszkanka gminy Pszczew tłumaczyła kradzieże trudną sytuacją finansową i ogromnymi długami. Natomiast Remigiusz K. odpowie za paserstwo, za co kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli część utraconego mienia. Sprawdzają również dokładną wartość poniesionych strat i czy do przestępstwa nie dochodziło we wcześniejszym okresie. Za kradzieże Renacie K. grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony