Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy serii fałszywych alarmów w sądach

Data publikacji 27.04.2015

Sprawcy serii fałszywych alarmów bombowych, które między marcem i lipcem 2014 roku zakłóciły pracę sądów w Katowicach i Gliwicach, zostali zatrzymani przez katowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Fałszywe alarmy spowodowały wówczas zaangażowanie wiele służb i ewakuację prawie 2,5 tys. osób.

Z powodu fałszywych alarmów bombowych w Sądzie Okręgowym w  Katowicach oraz Sądzie Rejonowych w Katowicach i Gliwicach ewakuowano prawie 2,5 tysiąca osób. Sędziowie musieli przerwać pracę. Wielu petentów było zmuszonych oczekiwać przed budynkami na zakończenie sprawdzeń pirotechnicznych. Policjanci pracujący nad ustaleniem sprawców przeanalizowali szczegółowo setki informacji. Podejrzani zostali namierzeni i zatrzymani w piątek. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Gliwic w wieku 33 i 19 lat. Mężczyźni odpowiedzą za sześć fałszywych alarmów. Obaj podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami.

Przypominamy, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony