Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył sezon motocyklowy - uważajmy na drodze!

Data publikacji 27.04.2015

Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Jedno z nich miało miejsce kilka dni temu w miejscowości Walce. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafił 22-letni motocyklista z powiatu krapkowickiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, winę za wypadek ponosi 25-latek, który jechał osobowym daewoo. Kierujący samochodem skręcał w lewo i nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście. W wyniku zdarzenia 22-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklami. Jego jednoślad nie był również ubezpieczony.

Motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, dobre ubranie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony