Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca potrącił 6-latka i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 27.04.2015

Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 52-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie potrącił 6-letnie dziecko. Jadący rowerem chłopiec wjechał nagle pod nadjeżdżające auto. Na szczęście dziecku nic się nie stało. 52-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go po kilkudziesięciu minutach.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. kilka minut po 18:00 na jednym z baborowskich osiedli. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że jadący rowerem 6-letni chłopiec nagle zjechał z chodnika wprost pod nadjeżdżające osobowe renault. Na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia. Na szczęście obrażenia, jakich doznało dziecko, okazały się niegroźne. Kierowca samochodu uciekł z miejsca zdarzenia.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze szybko wytypowali mężczyznę, który według nich mógł kierować autem. 52-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego został przez policjantów zatrzymany w swoim domu. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Policjanci na miejscu wykonali również oględziny samochodu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za który może mu grozić do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony