Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant OPP w Bydgoszczy na podium w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie

Data publikacji 27.04.2015

Starszy Aspirant Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy nie pierwszy raz stanął na podium. Tym razem zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie, które odbyły się w Poznaniu. Gratulujemy koledze wyniku, ale także wytrwałości. Dziś policjant odebrał gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, w Poznaniu rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie, w którym policjant z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, st. asp. Marek Kowalczyk, zajął II miejsce pokonując trasę ponad 21 km w czasie 1:18:51. W 8. Poznańskim Półmaratonie wystartowało przeszło 8 tysięcy uczestników z 27 państw.

To nie pierwszy wyczyn naszego kolegi-policjanta Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. St. Asp. Marek Kowalczyk, będąc w 2014 roku w Kosowie pełnił służbę w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji. Wówczas w dniu 5 kwietnia wygrał Marsz Duński na dystansie 25 kilometrów, który odbył się w rejonie Campu Novo Selo. Nasz policjant  na metę dotarł po 1 godzinie i 52 minutach wyprzedzając żołnierza z Grecji oraz z Polski. W marszu udział wzięło ponad 1100 żołnierzy KFOR i policjantów EULEX, reprezentujących kilkanaście państw, między innymi: Polskę, Niemcy, Francję, Szwajcarię, Słowenię, Stany Zjednoczone, Turcję, Włochy, Grecję, Maroko, Portugalię, Ukrainę, Szwecję, Danię. Zgodnie z regulaminem uczestnicy marszu startowali w umundurowaniu ćwiczebnym, butach bojowych, niosąc wyposażenie służbowe: broń, plecak, którego waga podczas zawodów musiała przekraczać 10 kg.

Kolejnym osiągnięciem Marka w 2014 roku:  31 sierpnia 2014 r. po raz siódmy w Borównie i w Bydgoszczy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Ironman, w których również wystartował i uplasował się na V miejscu, w kategorii open, jednocześnie  zajmując II miejsce w kategorii wiekowej 30 -39 lat. Nadmienić należy, że uczestnicy tych zawodów mieli do pokonania dystans 226 km w tym 3,8 km do przepłynięcia, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Marek Kowalczyk dotarł na metę po 9 godzinach 59 minutach i 21 sekundach.

St. Asp. Marek Kowalczyk spotkał się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy. Szef kujawsko-pomorskich policjantów był pod ogromnym wrażeniem osiągnięć funkcjonariusza. Słowa uznania zapewne należą się za wyniki osiągnięte przez policjanta, ale przede wszystkim za wytrwałość w realizacji swojej pasji. Każdy, kto choć spróbował uprawiania jakiegokolwiek sportu wie, ile wysiłku, determinacji, a czasem nawet wyrzeczeń to kosztuje. Tym większe słowa uznania kierujemy do st.asp. Marka Kowalczyka, który opanował do perfekcji łączenie tej wymagającej pasji z codzienną służbą i życiem prywatnym. Brawo!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony