Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszukiwał ofiary przez Internet

Data publikacji 27.04.2015

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wykorzystując komunikator internetowy i przesyłane wiadomości sms, namawiał małoletnie dziewczyny do spotkań, podczas których miałoby dojść do kontaktów seksualnych. Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyzna doprowadził jedną nastolatkę do innej czynności seksualnej. Sąd Rejonowy w Zgierzu, na wniosek Prokuratury Rejonowej nadzorującej śledztwo, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na trop 35-latka wpadli funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zgierskiej jednostki Policji, którzy 22 kwietnia 2015 r. zastawili na niego pułapkę. Wspólnie ze zgierskimi wywiadowcami pojechali do miejsca, gdzie miało dojść do wcześniej umówionego spotkania z dziewczyną. Tam zauważyli zaparkowane renault, a w nim siedzącego mężczyznę. Ustawili się w dogodnej pozycji, by móc obserwować dalszy rozwój wydarzeń. Podejrzewany zachowywał się bardzo nerwowo. Widocznie zniecierpliwiony wypatrywał przez okno i często spoglądał na telefon. Kilkakrotnie też odpalał auto i zmieniał miejsce postoju. W pewnym momencie, nie zdając sobie z tego sprawy, tak zaparkował renault, że stanął obok nieoznakowanego radiowozu policyjnego. Na taką chwilę tylko czekali policjanci, którzy wybiegli z auta i otoczyli go. Zupełnie zaskoczony takim obrotem sprawy mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do komendy w Zgierzu i umieścili w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę, by 35-latek usłyszał zarzuty z rozdziału kodeksu karnego obejmującego przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Zgierzu zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony