Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant chciał złota od seniora

Data publikacji 28.04.2015

Policjanci wydziału kryminalnego na gorącym uczynku zatrzymali podejrzewanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Pokrzywdzony sam zorientował się, że najprawdopodobniej ma do czynienia z oszustami. Zdziwił go scenariusz, który tym razem wyglądał tak, że do jego mieszkania miał przyjść policjant po to, by zabezpieczyć od niego na protokół przeszukania złotą biżuterię i ewentualną gotówkę.

Policję zaalarmował czujny starszy mężczyzna, który zgłosił podejrzenie oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Za pośrednictwem służby dyżurnej sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Ustalili wszystkie szczegóły i pojawili się w mieszkaniu seniora. Okazało się, że otrzymał on telefon najpierw od rzekomego krewnego, a następnie od osoby podającej się za policjanta, z którym w efekcie umówił się na zabezpieczenie od niego na protokół przeszukania złotej biżuterii, ponieważ jak powiedział oszustom przez telefon, nie miał w domu gotówki. Po niedługim czasie faktycznie w lokalu pojawił się mężczyzna, który przedstawił się i powiedział w jakim celu przyszedł.

W tym momencie został zatrzymany. 22-letni Grzegorz W. bardzo szybko przyznał się, że przyszedł odebrać złoto, wcale nie jest żadnym policjantem i brał udział w oszustwie. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i ustalili, że 22-latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Grzegorz W. usłyszał zarzut, a w sądzie przychylono się do wniosku o tymczasowy areszt dla podejrzanego, mężczyzna trafił już do aresztu.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony