Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia tytoniu

Data publikacji 28.04.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze Izbą Celną we Wrocławiu zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną tytoniu. W tej sprawie zatrzymano 3 mężczyzn. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać ponad 4,5 miliona złotych.

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Grupy Mobilnej w Kłodzku na terenie województwa dolnośląskiego zlikwidowali nielegalną linię produkcji tytoniu. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat. Zatrzymani to mieszkańcy województw śląskiego i opolskiego.

Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych 24 kwietnia 2015 roku, podczas prac przy nielegalnej produkcji tytoniu. W trakcie przeszukania posesji, zajmowanej przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi: prawie 3 tony pociętego tytoniu, blisko 5,5 tony suszu tytoniowego, mieszalnik do tytoniu oraz 3 maszyny do jego cięcia. Celnicy ustalili, że wartość zabezpieczonego tytoniu to blisko 1,8 miliona złotych, a uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogło wynieść ponad 4,5 miliona złotych.

Teraz zatrzymani muszą się liczyć z zarzutem między innymi nielegalnego wyrobu tytoniu. Za czyn taki grozi kara do 2 lat więzienie i wysoka grzywna. 

(KWP w Opolu / mo)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.12 MB)

Powrót na górę strony