Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złoty medal Justyny Kozdryk

Data publikacji 28.04.2015

Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, wywalczyła na X turnieju „Bursztynowa Sztanga”, czyli Ogólnopolskich Zawodach w Podnoszeniu Ciężarów osób niepełnosprawnych, złoty medal. To kolejny sukces sportowy naszej koleżanki. Gratulujemy!

W rozgrywanych w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich Ostrów Mausz zawodach wystartowały ekipy z Bydgoszczy, Grudziądza, Gdyni, Giżycka, Katowic, Koszalina, Kołobrzegu, Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Sportowa rywalizacja była dobrym sprawdzianem przed XXXXII Indywidualnymi Mistrzostwami Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych, które zostaną rozegrane w czerwcu w Wiśle.

Justyna Kozdryk wygrała w swojej kategorii 47 kilogramów oraz w klasyfikacji open. Podobny sukces nasza koleżanka odniosła w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi, leżąc na ławeczce, które odbyły się w kwietniu w Chorzowie. Siłaczka z Grójca zdominowała kategorię wagową 47 kilogramów i zapewniła sobie złoty krążek.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

(KWP w Radomiu / mo)

Powrót na górę strony