Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania przeciwko nielegalnym rajdom kierowców quadów i motocykli crossowych

Data publikacji 28.04.2015

Złotoryjscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej przeprowadzili akcję skierowaną przeciwko osobom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Podczas działań ujawniono kilka przypadków złamania przepisów prawa. Funkcjonariusze ukarali mandatami 6 osób - obywateli Niemiec, Holandii oraz Polski - za nielegalny wjazd do lasu i płoszenie zwierząt.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi od piątku do niedzieli wspólnie ze Strażą Leśną prowadzili akcję skierowaną przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi w okolicach Podgórek, Lubiechowa, Sokołowca oraz Różanej.

W trakcie prowadzonych działań na terenie gminy Świerzawa w miejscowości Różana zatrzymano 3 obywateli Niemiec, którzy jeździli motocyklami crossowymi po gruntach leśnych. Za nielegalny wjazd do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt zostali ukarani grzywnami po 1000 złotych.

Ponadto zatrzymano obywatela Holandii, który nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Leśnej. Podczas próby zatrzymania mężczyzna potrącił kierownicą jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna ten został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymano również mieszkańca gminy Jeżów Sudecki, który również nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyźnie temu zatrzymano prawo jazdy oraz sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. W obu przypadkach zabezpieczone zostały motocykle.

Kolejnym sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec gminy Świerzawa, który za nielegalny wjazd do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Wspólne działania leśników i policjantów mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

Funkcjonariusze obu służb już planują kolejne tego typu działania.

(KWP we Wrocławiu / mo)

Powrót na górę strony