Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował ratowników medycznych

Data publikacji 29.04.2015

Za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych pod adresem ratowników medycznych oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej odpowie w najbliższym czasie 48 – letni mieszkaniec pow. łosickiego. Mężczyzna ten podczas udzielania mu pomocy medycznej w szpitalu będąc pod wpływem alkoholu zaatakował ratowników oraz wykrzykiwał wobec nich słowa wulgarne i obraźliwe oraz groził popełnieniem przestępstwa na ich szkodę.

Przedwczoraj (27.04) tuż po godz. 20.20 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez służbę medyczna szpitala przy ul. Poniatowskiego o tym, że na szpitalny odział ratunkowy przywieziono mężczyznę, wobec którego podjęto interwencję w związku z tym, że leżał na ulicy w stanie nieprzytomności. Jednak pacjent podczas udzielania mu pomocy medycznej naruszył nietykalność cielesną ratowników, a następnie używając słów wulgarnych i obelżywych znieważył ich i groził pozbawieniem życia.

Skierowany na miejsce patrol interwencyjny zatrzymał awanturnika, gdyż ten znajdował się w stanie upojenia alkoholowego mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz odmawiał podania swoich prawdziwych danych personalnych. Wykonane w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie, że zatrzymanym jest 48 – letni mieszkaniec pow. łosickiego. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd w Białej Podlaskiej do odbycia zastępczej kary aresztu.

W najbliższym czasie sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem, a za przestępstwa tego typu grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony