Dzierżoniowski policjant Mistrzem Polski w Taekwon-do

Data publikacji 29.04.2015

Policjant z Dzierżoniowa – st. sierż. Łukasz Kozak, podczas V Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF Choi Jung Chwa przy Polskim Zrzeszeniu Taekwon-do, zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. W turnieju rywalizowało 340 zawodników z całej Polski.

W Twardogórze w hali widowiskowo - sportowej odbyły się V Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ITF Choi Jung Chwa zorganizowane przez Polski Zrzeszenie Taekwon-do. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięła bardzo duża liczba  - 340 zawodników i zawodniczek z 20 najbardziej prężenie działających klubów w Polsce.

Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski w walkach semi contact i light contact zdobył st. sierż. Łukasz Kozak, reprezentujący klub SKT Tiger Dzierżoniów.  Został wybrany on również najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii seniorów.

Ponadto st. sierż. Łukasz Kozak jest licencjonowanym sędzią sportowym. W przerwach pomiędzy swoimi walkami sędziował zawody juniorów i seniorów, w tym walkę finałową w kategorii Light Contact Open. Licencjonowanym sędzią, który prowadził walki na tych zawodach był również st. asp. Artur Rąpała, na co dzień dzielnicowy z Posterunku Policji w Piławie Górnej.

Złoty medalista jest od trzech lat funkcjonariuszem dzierżoniowskiej komendy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.