Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34 zarzuty dla oszusta

Data publikacji 29.04.2015

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie przeciwko oszustowi, który wyłudzał kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Mężczyzna w tym celu posługiwał się danymi swoich sąsiadów. Zarzucono mu zaciągnięcie 34 pożyczek na blisko 50 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy prowadzili sprawę wyłudzeń kredytów na zakup sprzętu elektronicznego w systemie ratalnym przez internet. W toku kilkumiesięcznego postępowania śledczy ustalili, że 26-latek zaproponował swoim sąsiadom podpisanie umowy z operatorem telewizji kablowej. W tym celu potrzebował ich dowodów osobistych. Mężczyzna faktycznie umowy załatwił, jednak „przy okazji” zaciągnął na trzech swoich znajomych pożyczki na zakup laptopów i telefonów komórkowych. Gdy zaczęły przychodzić do pokrzywdzonych wezwania do zapłaty za sprzęt, którego nigdy nie kupili, sprawa została zgłoszona policjantom.

Oszust w ten sposób wyłudził towar o wartości około 50 tys. złotych. Do przestępczego procederu wrócił w ubiegłym roku tuż po wyjściu z więzienia, gdzie odbywał karę za podobne czyny. Teraz wrócił za kraty. Za oszustwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc grozi mu nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony