Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania Zespołu Konnego i Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie

Data publikacji 29.04.2015

Przez dwa dni trwały ćwiczenia Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie z Oddziałem Prewencji Policji na pasie taktycznym strzelnicy 12 Brygady Zmechanizowanej im. Gen. Broni Józefa Hallera przy ul. Szafera w Szczecinie.

Ćwiczenia, które odbywają się cykliczne, obserwował insp. Piotr Ostrowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Są one doskonałą okazją do skoordynowania działań i współpracy oddziału konnego z oddziałem prewencji podczas zabezpieczenia imprez masowych.  Jest to również sposobność do ćwiczenia wierzchowców, które wymagają ciągłego treningu (dwa z nich, Cynober i Korsarz, niedawno zakończyły szkolenie i zdobyły atest pierwszego stopnia).

Praca policjanta wymaga doskonalenia, dlatego działania pozwalają na ćwiczenie umiejętności jeźdźców, panowania nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach - m.in. przy huku petard, w dymie, hałasie i tłumie. Swoją sprawność oraz taktykę w możliwie realistycznych warunkach doskonalili również mundurowi z Oddziału Prewencji Policji.

W ćwiczeniach towarzyszyli policjantom uczniowie z Technikum Hodowli Koni w Benicach z klasy o profilu policja konna, którzy pełnili rolę pozorantów, ale również przy wsparciu policjantów mogli poćwiczyć ze sprzętem i wcielić się w rolę funkcjonariuszy pracujących w szyku zwartym.

Zakup nowych koni oraz sprzętu konnego został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Policja konna wykorzystywana jest m.in. do patrolowania terenów zielonych i zabezpieczania imprez masowych, w tym meczów piłki nożnej.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony