Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu

Data publikacji 29.04.2015

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 65–letniego kierowcę fiata, który na wyznaczonym przejściu dla pieszych omal nie doprowadził do wypadku z udziałem pieszego.

Wczoraj po godz. 17:00 funkcjonariusze patrolujący ul. Tarnowską nieoznakowanym pojazdem wyposażonym w  wideorejestrator  byli świadkami niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na jednym z przejść dla pieszych.  Kierujący fiatem  nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu. Mężczyzna, aby uniknąć potrącenia, musiał uciekać przed nadjeżdżającym pojazdem. Widząc tę sytuację, policjanci natychmiast ruszyli za jadącym autem.  Po chwili sprawca kierujący fiatem został zatrzymany.   65-latek wyjaśnił policjantom, że nie zauważył oznakowanego przejścia dla pieszych i pojazdów, które zatrzymały się na lewym pasie. Pieszego zauważył dopiero w chwili, gdy znalazł się on kilka centymetrów od maski samochodu.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującego i zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz mężczyzną,  który doprowadził do niebezpiecznej sytuacji, zajmie się sąd.

(KWP w Kielcach / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.43 MB)

Powrót na górę strony