Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 29.04.2015

Policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy. Wstępnie oszacowane uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 150 tys. złotych. Właściciele nielegalnego towaru odpowiedzą za przestępstwo oraz wykroczenie skarbowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bydgoszczy uzyskali informacje dotyczące osób, które mogą posiadać nielegalne towary. Wczoraj (28.04.15) przed południem, na podstawie dokonanych ustaleń, kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu Referatu Grupy Mobilnej w Bydgoszczy weszli do jednego z garaży przy ulicy Jagiellońskiej. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli 6 balotów suszu liści tytoniu o wadze 300 kilogramów. Do sprawy zatrzymany został 21-letni właściciel towaru. Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut przestępstwa skarbowego, w wyniku którego uszczuplenie Skarbu Państwa oszacowano na blisko 150 tys. złotych.

Kolejny trop doprowadził funkcjonariuszy do mieszkańca bydgoskich Wyżyn. Policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 55-latka, który posiadał 5600 papierosów bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku straty Skarbu Państwa wyliczono na blisko 7 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut wykroczenia skarbowego, za które grozi grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / mj))

Powrót na górę strony