Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W masce, w meloniku i z atrapą broni – nastolatek próbował napaść na taksówkarza

Data publikacji 30.04.2015

Ostrołęccy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o próbę napadu na taksówkarza. Sprawca zamaskowany w dość oryginalny sposób – z maską na twarzy i w meloniku - groził kierowcy w trakcie kursu pistoletem. Na szczęście dzięki postronnym osobom taksówkarz uniknął napadu i agresor uciekł nie robiąc mu krzywdy. Został zatrzymany po kilkudziesięciu godzinach intensywnych działań kryminalnych.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek kilka minut przed godziną 8. Mężczyzna zamówił taksówkę do miejscowości znajdującej się na terenie gminy Lelis. Taksówkarz po przyjeździe do wskazanego miejsca zauważył młodą osobę ubraną w ciemny garnitur, ciemny kapelusz, z białą maską na twarzy. Zamaskowany mężczyzna po wejściu do auta poprosił o dowiezienie do miejscowości Lelis. Po dotarciu tam, kazał taksówkarzowi wjechać do lasu. Gdy ten odmówił, pasażer zaczął mu grozić trzymając w ręce pistolet i kazał jechać do kolejnej miejscowości. Kierujący taksówką na szczęście zobaczył kilka osób na obcej posesji i szukając dla siebie ratunku zjechał na pobocze.

W tym momencie napastnik uciekł. Policjanci od chwili zgłoszenia rozpoczęli intensywne ustalenia i poszukiwania zamaskowanego sprawcy. W drugim dniu działań zatrzymano podejrzewanego. Okazał się nim być 16-latek z powiatu ostrołęckiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli także jak się okazało atrapę broni, dwie maski, w tym jedną plastikową,  rękawiczki, a także melonik. Nastolatek niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.  Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tej sprawy.

(KWP w Radomiu / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.33 MB)

Powrót na górę strony