Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie dwóm osobom

Data publikacji 30.04.2015

Wałbrzyscy policjanci w trakcie obchodu rejonu służbowego podjęli interwencję, podczas której uratowali ludzkie życie. Przechodząc jedną z ulic zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę, u którego stwierdzili brak tętna. Natychmiast przystąpili do reanimacji do czasu przybycia ekipy ratunkowej. Zaledwie kilka dni później inni wałbrzyscy funkcjonariusze podjęli akcję ratunkową wobec innej osoby, ratując jej życie.

Policjanci w Wałbrzychu w trakcie obchodu rejonu służbowego przy ulicy Głównej zauważyli leżącego mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba nie daje żadnych oznak życia, w związku z czym policjanci natychmiast podjęli reanimację do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe karetki 59-latka przekazali w ręce lekarza.

Po jakimś czasie wałbrzyska Policja otrzymała następne zgłoszenie, z którego wynikało, iż jeden z mieszkańców, który zaginął, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania. Policjanci biorący udział w akcji dotarli do jednego z kompleksów leśnych na terenie powiatu, gdzie dostrzegli leżącą osobę, którą okazał się zaginiony. Policjanci zastali go nieprzytomnego. Bezzwłocznie podjęli czynności zmierzające do przywrócenia funkcji życiowych. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przejął odnalezionego i przetransportował go do szpitala.

Obaj uratowani przez policjantów znajdują się pod opieką lekarzy. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniła się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania życia człowieka.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony