Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biżuteria za 60 tys.zł wróci do właściciela

Data publikacji 30.04.2015

Żarscy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów z biżuterią w Żarach. Mężczyzna miał przy sobie łup. Szacunkowa wartość odzyskanego przez policjantów mienia to ponad 60 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna był także poszukiwany przez sąd za podobne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (30 kwietnia br.) w nocy. Pracownicy ochrony sklepu o zaistniałym fakcie powiadomili dyżurnego żarskiej jednostki. Ten z kolei we wskazane miejsce skierował patrol oraz poinformował także o zajściu funkcjonariuszy kryminalnych. Policjanci tego wydziału posiadając wiedzę operacyjną o tego typu  zdarzeniach, wytypowali miejsce w, którym mógł ukryć się sprawca. Po kilkunastu minutach od otrzymania informacji o przestępstwie, podejrzewany 55-latek został zatrzymany. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował jeszcze uciekać, odrzucając torby z łupem. Bezkutecznie - został zatrzymany.

Biżuterię wartą ponad 60. tys. złotych kryminalni już zabezpieczyli, wróci ona do prawowitego właściciela. Zatrzymany do tej sprawy mieszkaniec Żar usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo tego typu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 55-latek trafi za kratki. Jak się okazało, był także poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony