Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie kredytu

Data publikacji 30.04.2015

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą z Gdyni zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który w jednej z placówek bankowych próbował wyłudzić kredyt w wysokości 50 tys. złotych. Oszust posiadał sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które złożył, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Zatrzymany 58-latek będzie odpowiadał za oszustwo, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej z gdyńskiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych na szkodę jednego z banków.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który zgłosił się po kredyt w wysokości 50 tys. złotych. Do dokonania oszustwa mężczyzna przygotował się, fałszując zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które złożył wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali 58-latka w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Mężczyzna będzie odpowiadał za oszustwo, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mo)

Powrót na górę strony