Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali 20 osób z palącej się kamienicy

Data publikacji 04.05.2015

Policjanci wyprowadzili z palącego się budynku 20 osób, przybyła na miejsce Straż Pożarna jeszcze 7 kolejnych. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru. Dzięki działaniom funkcjonariuszy podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło 3 maja br. na ul. Kopernikaw Ciechanowie. Policjanci skierowani na miejsce przez dyżurnego komendy, przed budyniem zastali właścicielkę mieszkania, w którym wybuchł pożar. Kobieta poinformowała ich, że w mieszkaniu mógł zostać jej mąż, gdyż nie wie, gdzie teraz się znajduje. Natychmiast do lokalu udał się jeden z funkcjonariuszy sprawdzić, czy nikt tam nie pozostał, a jego partnerka z patrolu rozpoczęła ewakuację kamienicy. Do przyjazdu Straży Pożarnej funkcjonariusze ewakuowali 20 osób, później ewakuowano kolejnych 7.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy żaden z mieszkańców kamienicy nie odniósł obrażeń. Straż Pożarna przeprowadziła akcję ratowniczo-gaśniczą. Policjanci ustalają teraz przyczyny oraz okoliczności zdarzenia.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja