Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrabowali kilkaset tysięcy złotych w gotówce - grozi im 12 lat więzienia

Data publikacji 05.05.2015

Policjanci z Łodzi i Koluszek na terenie kilku powiatów, przy wsparciu antyterrorystów, zatrzymali cztery osoby związane z rozbojem na pracowniku kantoru. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2015 roku w Rzgowie, na terenie powiatu łódzkiego-wschodniego. W tym dniu około godziny 13:00 do pracownika kantoru, przewożącego znaczną ilość gotówki w różnej walucie, podbiegło dwóch mężczyzn, którzy po uderzeniu go w twarz, przewróceniu na ziemię i  kopaniu po ciele skradli kilkaset tysięcy złotych. Część gotówki, w związku ze stawianym przez pracownika kantoru oporem, rozsypała się. Sprawcy z łupem wsiedli do zaparkowanego nieopodal pojazdu i odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci na miejscu rozboju przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, monitoring, a także przesłuchali świadków. Z uwagi na charakter sprawy w działania zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Prowadzone wspólnie ustalenia pozwoliły na wytypowanie pojazdu na niemieckich numerach rejestracyjnych, którym mogli poruszać się sprawcy.

Okazało się, że carisma została sprowadzona do Polski, a następnie odsprzedana bez stosownej umowy. Szczegółowa analiza kryminalna doprowadziła do kolejnych ustaleń wiążących ten napad z pracownicą kantoru. Z zebranych informacji wynikało, że 38-letnia kobieta mogła przekazywać istotną wiedzę bezpośrednim sprawcom rozboju. Policjanci wytypowali trzech mężczyzn, wcześniej już wielokrotnie notowanych za konflikty z prawem. Podejrzewani ci wywodzą się ze środowiska pseudokibiców, a jeden z nich występuje w roli oskarżonego w toczącym się przed Sądem Okręgowym w Łodzi procesie w sprawie tzw. ustawki, w trakcie której śmierć poniósł jeden z uczestników.

29 kwietnia 2015 roku funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i powiatowej, wsparci przez policyjnych antyterrorystów, we wczesnych godzinach rannych, dotarli pod kilka wytypowanych adresów na terenie powiatu pabianickiego, łaskiego i tomaszowskiego. Zatrzymana została 38-letnia pracownia kantoru, u której policjanci zabezpieczyli sporą ilość obcej waluty oraz 240 tysięcy złotych. Krótko po niej wpadli dwaj znajomi w wieku 30 i 25 lat. W trakcie przeszukań u tych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość narkotyków m.in.  blisko 100 gramów mefedronu w 35 dilerkach,  blisko 10 gramów marihuany , tabletki  ecstasy, dopalacze oraz kominiarkę. Kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 34 i 28 lat zostało zatrzymanych na terenie powiatu tomaszowskiego. U 34-latka zabezpieczono m.in. 15 tysięcy złotych. Troje z nich usłyszeli zarzuty rozboju, dodatkowo 30-latek dodatkowo odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za podobny czyn odpowie także 25 –latek. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

(KWP w Łodzi / mo)

Powrót na górę strony