Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna i profesjonalna akcja ratownicza

Data publikacji 05.05.2015

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów i podjętej przez nich akcji ratowniczej, uratowano życie 57-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność podczas uroczystości kościelnej w Karczewie. Funkcjonariusze przez niemal 15 minut, do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, prowadzili działania ratownicze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który zasłabł w trakcie uroczystości kościelnej odbywającej 3 maja przy jednej z karczewskich ulic.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Oficera dyżurnego z komisariatu w Karczewie poinformowali o prowadzonych czynnościach i wezwali pogotowie. W trakcie podjętej interwencji policjanci zauważyli u poszkodowanego zanik czynności życiowych. Podjęte przez nich działania reanimacyjne prowadzone przez niemal 15 minut okazały się skuteczne. 57- letni mężczyzna przez pogotowie ratunkowe został zabrany do szpitala z przywróconymi już czynnościami życiowymi.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego w Karczewie. Profesjonalizm oraz skuteczność akcji przeprowadzonej przez sierż. Łukasza Gut i st. post. Michała Krupę zasługują na uznanie. Okazali to również licznie zgromadzeni na miejscu zdarzenia mieszkańcy miasta.

(KSP / mo)

Powrót na górę strony