Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierżant Nadia Sochocka - policjantka i strażak ochotnik w jednym

Data publikacji 05.05.2015

Sierżant Nadia Sochocka z Ostródy to policjantka i strażak w jednym. Praca jest jej pasją i służbą. Pomaganie ludziom to dla niej najwyższa wartość. Mimo że jest dziś czynną policjantką Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie, to nie zaniedbuje też swojej funkcji w Straży Pożarnej. Jej kierownik asp. Rafał Klimecki mówi o policjantce, że jest „dziewczyną z charakterem, nie boi się wyzwań. Jest lubiana przez swoich kolegów i koleżanki z pracy. Zauważa, że praca w Policji sprawia jej satysfakcję”.

Nadia Sochocka od dzieciństwa chciała pracować w służbach mundurowych. Zastanawiała się, co wybrać: Policję czy Straż Pożarną. Zawsze chciała jednak służyć ludziom i taką też drogę kilka lat temu wybrała. Najpierw została strażakiem ochotnikiem. Kiedy miała 12 lat wstąpiła do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ornowie. Tak jak wcześniej jej tata i dziadek. W 2012 roku wstąpiła do Policji.

Mimo, że dziś jest czynną policjantką Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie, to nie zaniedbuje też swojej funkcji w Straży Pożarnej. Od 2009 roku po ukończeniu kursu podstawowego jeździ na pożary. Często też jako kierowca. Sierż. Nadia Sochocka posiada prawo jazdy na motocykle, samochody osobowe i ciężarowe.

To właśnie ona, jak nikt inny w Ornowie i wydziale, najlepiej wie, jak ratować ludzi. Kurs pierwszej pomocy zdobyła 5 lat temu. Niedawno musiała go odnowić. Policjantka i strażak w jednym to też honorowy dawca krwi. Nadia oddała już 7 litrów.

W maju 2011 roku wówczas Druhna Nadia Michalak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornowie zajęła 6 miejsce w konkursie Super Strażaka Regionu. Był to plebiscyt Gazety Olsztyńskiej pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.

sierż. Nadia Sochocka mówi, że choć jej strażacka przygoda była młodzieńczą pasją, policjantką została z przekonania oraz wewnętrznej potrzeby służenia społeczeństwu. Za 5, 10, 15 lat chce nadal spełniać się w pracy i pomagać ludziom, bo na tym polega praca w służbach mundurowych.

Wielką pasją Nadii jest również jazda na rowerze. Choć czasami brakuje jej wolnego czasu. Rola żony to też dla niej priorytet. Ma nadzieję, że pogodzi wszystkie te zadania. Z wielkim optymizmem patrzy w przyszłość.

(KWP w Olsztynie / mo)

Powrót na górę strony