Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 8 osób do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 06.05.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 8 osób do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i obrotem papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak wynika z ustaleń policjantów i prokuratury, straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu ich przestępczej działalności szacowane są na kwotę około 800 tys. zł. Zatrzymani to mieszkańcy Zamościa, okolic miasta i Tomaszowa Lubelskiego. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty.

Wczoraj rano kilkanaście grup realizacyjnych niemalże jednocześnie weszło do mieszkań w Tomaszowie Lubelskim, Zamościu i okolicach miasta.  Zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 20 do 50 lat. Policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie w realizacji wspierali funkcjonariusze z wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą, dw. z Korupcją, Sekcji AT KWP w Lublinie oraz z KMP w Zamościu.

Wczorajsze zatrzymania to efekt ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Zatrzymane osoby prowadziły przestępczą działalność związaną z przemytem, a następnie obrotem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ten proceder trwał od ponad roku. Część z zatrzymanych zajmowała się skupowaniem bezakcyzowego towaru przy granicy Polski z Ukrainą, cześć zajmowała się handlem na targowiskach. Jak wynika ze wstępnych wyliczeń, straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 800 tys. zł. 

Policjanci zabezpieczyli około 2000 paczek papierosów oraz gotówkę w kwocie około 10 tys. zł. Wszyscy zatrzymani jeszcze wczoraj doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec podejrzanych zastosowano dozory Policji, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Część z podejrzanych wcześniej wchodziła już w konflikt z prawem. Na swoim koncie mają m.in. przestępstwa karno –skarbowe, rozbój, naruszenia przepisów ustawy o imprezach masowych oraz naruszenie zakazów sądowych. Wśród 8 podejrzanych, 6 mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat to pseudokibice zamojskiej drużyny piłki nożnej.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony