Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystarczyły im trzy minuty, aby uratować desperata

Data publikacji 06.05.2015

Włocławscy policjanci uratowali desperata. 31-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, skacząc z XI piętra budynku. Dzięki natychmiastowej i bardzo zdecydowanej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Dziś (6.05.15) tuż przed 12.00 włocławscy policjanci zostali poinformowani przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy o mężczyźnie, który na terenie Włocławka zamierza popełnić samobójstwo. Dyżurny szybko zebrał niezbędne dane do ustalenia kto i gdzie miałby tego dokonać, aby pospieszyć z pomocą. Kiedy okazało się, że desperat może znajdować się przy ul. Łanowej, w jednym z wieżowców, natychmiast skierowane zostały tam dwa najbliższe, policyjne patrole. O zdarzeniu poinformowano również pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali zatrważającą sytuację. Na XI piętrze budynku zauważyli mężczyznę, który jedną nogą był już poza oknem, drugą natomiast stał na parapecie i trzymał się ramy okiennej. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Desperat, zobaczywszy mundurowych, stanowczo zagroził, że skoczy. Policjanci bez chwili zastanowienia i tak szybko jak to było możliwe dotarli na ostatnie piętro. Wtedy zaczęli bardzo spokojnie rozmawiać z mężczyzną, nakłaniając go jednocześnie do zejścia z okna. Po chwili wykorzystali dogodny moment i ściągnęli desperata do środka budynku. 31-letni mieszkaniec Włocławka został przekazany pod opiekę medyczną.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Z  pewnością jednak można stwierdzić, że trzy minuty, jakich potrzebowali mundurowi na podjęcie działań ratujących życie mężczyźnie, stały się dla nich najważniejszymi minutami w dzisiejszej służbie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

 

Powrót na górę strony