Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani dzięki szybkiej interwencji policjantów

Data publikacji 07.05.2015

Radzyńscy policjanci odnaleźli i przekazali pod opiekę lekarzy 21-letniego mieszkańca gminy Komarówka Podlaska, po tym jak ten wybiegł z domu po próbie targnięcia się na swoje życie. Funkcjonariusze odnaleźli roztrzęsionego mężczyznę w kompleksie leśnym na terenie gminy Komarówka Podlaska. Znajdował się w stanie nietrzeźwości. Z kolei policjanci z Janowa Podlaskiego uratowali życie 53-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy .Mężczyzna przebywa teraz pod opieką lekarzy.

Wczoraj około 18:30 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że 21-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce zgłoszenia skierowany został patrol. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego potwierdzili te informacje. Ustalili również, że mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu próbował już tego dnia odebrać sobie życie. Kiedy rodzinie udało się zapobiec tragedii, 21-latek uciekł do lasu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Wspólnie z siostrą zaginionego sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mógł ukryć się mężczyzna. Po około godzinnych poszukiwaniach mundurowi odnaleźli roztrzęsionego 21-latka, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie. Mężczyzna pozostaje pod opieką lekarzy.

Do kolejnego zdarzenia doszło wieczorem w Janowie Lubelskim. Policjanci otrzymali informację o awanturze w jednym z mieszkań. Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę, który podciął sobie żyły. Funkcjonariusze szybko udzielili mu pomocy uciskając krwawiącą ranę. 53-latek został przewieziony do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony