Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W samochodowych dziuplach części ze skradzionych aut o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 07.05.2015

Policjanci z Lubina w ostatnich dniach zlikwidowali dwie dziuple samochodowe. W trakcie czynności zabezpieczyli części z samochodów, które skradzione były na terenie Polski i Niemiec. Wartość skradzionych aut policjanci ocenili na kwotę ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymane zostały cztery osoby.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji natrafili na ślad dwóch dziupli samochodowych. W momencie, gdy ich ustalenia zostały w wysokim stopniu uwiarygodnione, funkcjonariusze weszli na teren dwóch posesji na terenie powiatu lubińskiego.

Podejrzenia i ustalenia policjantów potwierdziły się w trakcie sprawdzenia pomieszczeń gospodarczych oraz garażowych gdzie ujawniono części oraz elementy ze skradzionych samochodów na terenie Polski i Niemiec. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli podzespoły samochodowe pochodzące z 14 skradzionych pojazdów. Sprawcy specjalizowali się w dwóch markach volkswagen i audi. Po kradzieży auta były wprowadzane do dziupli i tam następnie demontowane na części. Wartość skradzionych samochodów policjanci ocenili na kwotę ponad pół miliona złotych.

W tej sprawie funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lubińskiego w wieku od 21 do 51 lat. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą oraz wyjaśniają wszelkie jej okoliczności. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań.

Przypominamy: kradzież z włamaniem samochodu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast pomoc w ukrywaniu przedmiotów pochodzących z kradzieży zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.68 MB)

Powrót na górę strony