Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 300 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 08.05.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził 300 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na ponad 150 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 16.00 policjanci z kazimierskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego peugeota. W trakcie kontroli pojazdu mundurowi na skrzyni ładunkowej znaleźli 15 kartonów owiniętych przezroczystą folią. Jak się okazało, w kartonach znajdowało się łącznie 300 kilogramów tytoniu. Tytoń został zabezpieczony przez stróżów prawa. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na ponad 150 tys. złotych.

Teraz za popełnione przestępstwa karno-skarbowe mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach/ mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.78 MB)

Powrót na górę strony