Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Złapani na "gorącym uczynku"

Policjanci z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej , którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej rozbili grupę złodziei tirów. Dzisiaj w nocy podczas działań na terenie powiatu sieradzkiego na gorącym uczynku zatrzymano trzech łodzian podejrzewanych o złodziejski proceder. Kryminalni z obu sekcji samochodowych w KWP i KMP od dłuższego czasu prowadzili działania dotyczące kradzieży tirów.

Od pewnego tez czasu siedzieli jednej z grup przestępczych na "ogonie". Kiedy wczoraj przed północą otrzymali sygnał od oficera dyżurnego sieradzkiej komendy o kradzieży iveco z naczepą wartości ponad 100.000 złotych natychmiast przystąpili do działań na tym terenie.

Skradziony pojazd i pilotujące go audi A3 zostało zlokalizowane na drodze do Łęczycy. Kiedy około 1.00 w nocy złodzieje po ukryciu tira zatrzymali się na pobliskiej stacji benzynowej zostali ku zupełnemu zaskoczeniu zatrzymani. Zabezpieczono przy nich m.in. dokumenty ze skradzionego tira oraz urządzenie służące do uruchamiania pojazdów. Cała trójka to łodzianie w wieku 25, 31 i 29 lat. Każdy z nich ma za sobą przeszłość kryminalną "w branży samochodowej". Oficjalnie są bezrobotnymi choć jeden z nich jest właścicielem zabezpieczonego także audi A3.

Dzisiaj zostaną przedstawione im zarzuty. Ich wspólników policjanci z wydziału kryminalnego KWP zatrzymali na początku tygodnia pod Turkiem. W małej wsi gdzie ojciec z synem prowadził warsztat samochodowy ujawniono ciągnik siodłowy volvo wartości 50.000 złotych skradziony w sobotę sprzed łódzkiego hipermarketu. Dwaj mechanicy w wieku 26 i 55 lat odpowiedzą za paserstwo. Policjanci podejrzewają , że grupa działała od około roku na terenie województwa łódzkiego ale także w sąsiednich regionach. Trwa potwierdzanie informacji dotyczących udziału zatrzymanych mężczyzn w innych kradzieżach .

  • Tiry
Powrót na górę strony