Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał maila, że skoczy z wieżowca

Data publikacji 09.05.2015

Policjanci rudzkiej komendy dotarli do młodego człowieka, który wysłał do jednej ze stacji telewizyjnych w Warszawie maila z informacją o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Chłopak o konkretnej godzinie chciał skoczyć z wieżowca przy ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli akcję ustalania nadawcy wiadomości.

7 maja br., przed południem, dyżurny rudzkiej komendy otrzymał informację od warszawskich policjantów o wpłynięciu do jednej ze stacji telewizyjnych informacji o planowanym samobójstwie. Autor listu napisał, że skoczy z wieżowca przy ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej równo o godzinie 14:15. Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast zabezpieczyli budynek oraz rozpoczęli namierzanie nadawcy tego maila.

Tuż po 13-ej kryminalni dotarli do 17-letniego ucznia jednej z rudzkich szkół, który korzystając ze szkolnego Internetu, wysłał do telewizji maila. Nastolatek wyjaśnił policjantom, że od kilku dni miał myśli samobójcze, a stację telewizyjną powiadomił, bo nie chciał być anonimowym skoczkiem – miał nadzieję, że "zrobią z tego reportaż".

Informacja o planowanym samobójstwie zaangażowała do działań w sumie kilkunastu rudzkich policjantów, którzy zabezpieczali wskazany teren i ustalali nadawcę maila. Jeśli okaże się, że był to tylko niefortunny żart, nastolatek wraz z rodzicami będzie musiał pokryć koszty policyjnych działań.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony