Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci zatrzymali oszustów działających metodą "na wnuczka"

Data publikacji 11.05.2015

Podejrzani w wieku 24 i 27 lat działając metodą „na wnuczka” wyłudzili pieniądze od dwóch starszych kobiet w wieku 65 i 74 lat. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wobec 24-letniego mężczyzny zastosował 3-miesięczny areszt, a 27-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

6 maja 2015 roku około 14:30 do piotrkowskiej komendy Policji zadzwonił syn pokrzywdzonej kobiety i poinformował dyżurnego, że nieznani sprawcy dokonali oszustwa na jego matce wyłudzając kilkanaście tysięcy złotych. W godzinach przedpołudniowych do 65-latki zadzwonił mężczyzna informując o wypadku jej syna i pilnej potrzebie przekazania mu pieniędzy. Po pieniądze, jak ustalili policjanci, podjechał mężczyzna poruszający się najprawdopodobniej czarnym mercedesem. Dzięki bardzo szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Wydziału Wywiadowczego i Patrolowo-Interwencyjnego około 15:40 samochód został namierzony w Piotrkowie Trybunalskim. Zatrzymany 27- letni kierowca mercedesa podejrzewany o oszustwo tłumaczył śledczym, że tydzień  wcześniej zatrudnił się w charakterze kuriera i tego dnia wykonywał swoje kolejne zlecenie - odebrał paczkę od 65-letniej kobiety i przekazał ją swojemu pracodawcy. Przesyłkę odebrał nieznany mu mężczyzna, który oczekiwał we wskazanym miejscu na terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego.

W ten sam sposób 30 kwietnia br. mężczyzna odebrał od 74-letniej piotrkowianki dwie paczki i przekazał je następnej nieznanej osobie. W sumie kobiety straciły prawie 100 tysięcy złotych.

8 maja 2015 roku 27-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejowej w Piotrkowie Trybunalskim. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego cały czas pracowali nad taa sprawą. W wyniku wnikliwych obserwacji 8 maja 2015 r. kryminalni zatrzymali kolejnego oszusta w wieku 24 lat w miejscu jego zamieszkania. Po dokładnej analizie zebranych materiałów dowodowych śledczy przedstawili mu zarzut dwóch oszustw. Ponadto mężczyzna przyznał się do kolejnych oszustw na terenie województwa opolskiego, gdzie działał tą samą metodą.  9 maja br. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny areszt.

Za oszustwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci ponownie ostrzegają przed tego typu działaniami przestępców. Funkcjonariusze apelują o zachowanie czujności! Przez swoją łatwowierność można stracić oszczędności całego życia. W każdym takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z Policją!

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony